начать обучение
РЕГИСТРАЦИЯ
Войти в кабинет
← Вернуться назад

ПРОВЕРЬ СЕБЯ

запутался при склонении в прошедшего времени ) и в отрицательной форме( таких глаголов как салқын тию простудиться и жазылу выздороветь

запутался при склонении в прошедшего времени ) и в отрицательной форме( таких глаголов как салқын тию простудиться и жазылу выздороветь, помогите.
салқын тиедім тиедмедім тиедіқ тиедмедіқ с тиедің тиедмедің тиедісіздер тиемедісіздер ? тиеді тиедмеді тиеді тиедмеді жазылдым жазылмадым жазылдық жазылмадық жазылдың жазылмадың жазылдысыздар жазылмадысыздар жазылды жазылмады жазылды жазылмады

ИСПРАВЛЕННОЕ И КОММЕНТАРИИ (3)

  • Салқын тиеды, тимейды. Салқын тийды,тийген жок.
    Жазылдым, жазылмадым. Жазылам,жазылмаймын.
    Жазылдын,жазылмадын.Жазыласын,жазылмайсын.
    Жазылдыгыз,жызылмадыгыз.Жасыласыз,жазылмайсыз.

  • запутался при склонении в прошедшего времени ) и в отрицательной форме( таких глаголов как салқын тию простудиться и жазылу выздороветь, помогите. салқын тиедім тиедмедім тиедіқ тиедмедіқ с тиедің тиедмедің тиедісіздер тиемедісіздер ? тиеді тиедмеді тиеді тиедмеді жазылдым жазылмадым жазылдық жазылмадық жазылдың жазылмадың жазылдысыздар жазылмадысыздар жазылды жазылмады жазылды жазылмады

    Жазылу - спрягается по следующей схеме: Мен жазыл+ды+м. Сен жазыл+ды+ң. Сіз жазыл+ды+ңыз. Ол жазыл+ды. Біз жазыл+ды+қ. Сендер жазыл+ды+ңдар. Сіздер жазыл+ды+ңыздар. Олар жазыл+ды.

    В отрицательной форме. Мен жазыл+ма+дым. Сен жазыл
    ма+ды+ң. Сіз жазыл+ма+ды+ңыз. Ол жазыл+ма+ды. Біз жазыл+ма+ды+қ. Сендер жазыл+ма+дың+дар. Сіздер жазыл+ма+ды+ңыз+дар. Олар жазыл+ма+ды.